کتاب های مد و فشن

اینجا بهتون کتابای کاربردی مد و فشن رو معرفی می کنیم.

فرهنگ لغت مد و لباس ( انگلیسی به فارسی )

ناشر تخصصی هنر/ دپارتمان طراحی پارچه و لباس

فیلیپس جی تورتورا _ ساندراجی کیسر

مترجمین: کوروش محمودی _ بیژن شادپی

در این کتاب مجموعه کلمات انگلیسی ترجمه شده به فارسی را گردآوری کرده اند که شامل تمامی لغات کاربردی و مورد نیاز انگلیسی به فارسی حوزه ی لباس، کیف، کفش، پارچه، جواهرات، مو، هنرها و صنایع دستی، نساجی و دانستنی های مورد نیاز برای دانشجویان طراحی پارچه و لباس و فشن می باشد.

محتوای این کتاب همچنین، مورد نیاز تصویرسازان مد و مترجمین و نویسندگان و علاقه مندان به طراحی پارچه و لباس و طراحی دوخت و تمامی رشته های مرتبط با حوزه ی مد و پوشاک می باشد.

ترسیم گسترده ی لباس

انتشارات کتاب وارش

تالیف و گرداوری :مهسا ناصر زارع _ مهناز سید اختیاری

تریم گسترده ی لباس، کتابی ست که اصول ترسیم لباس را به شکا تازه ای ارائه می دهد. بنابراین این کتاب مناسب طراحان و خیاطان و افرادی که در این زمینه فعال هستند می باشد.

نویسنده ی این کتاب (مهسا ناصر زارع) سعی دارد نشان دهد که طراحی لباس همچون طراحی یک ساختمان نیاز به ترسیم فضایی به شکل دقیق تر دارد و همانگونه که معماران، ساخت بناهای سه بعدی را با نقشه ی دو بعدی آغاز می کنند، طراحان لباس نیز کار خود را با ترسیم لباس ها به صورت تخت و دو بعدی شروع می کنند که گسترده ی لباس نیز نام دارد.

در واقع رسم گسترده یا فلت لباس، یک مهارت کلیدی برای هر طراحی است که می خواهد در رشته ی خود استاد شود.

این کتاب در 7 فصل منتشر شده است که به طراحان کمک می کند تا بتوانند گسترده های دقیق و صحیح برای طرح خود بکشند.

Designing a fashion collection

 Tutorials using manual and digital techniques

یک کتاب مصور زیبا و الهام بخش که طراحی جدید و نوین مد را شامل می شود و هنرجویان می توانند با کمک گرفتن از این کتاب کالکشن سازی خود را انجام دهند. یک مجموعه ی کامل از مفهوم طراحی مد را می توان در این کتاب دید.

از طریق خلاقیت هایی که در این کتاب آمده خواننده و هنرجو یاد می گیرد چگونه عناصر ضروری را در یک کالکشن ارائه دهد.

تکنیک های استفاده شده در این کتاب، از آبرنگ تا کلاژ و همچنین ابزار های دیجیتال را شامل می شود. در واقع ایجاد یک کالکشن یک پروسه است که نیاز به تفکر و سازمان دهی زیادی دارد که اول از همه پیدا کردن یک مفهوم برای آن ضروری ست. مفهوم و موضوعی که ساختار مجموعه را بر عهده دارد و هلاقیت ها از آن ریشه می گیرند.

این کتاب، کتابی ست که طراحان مشتاق مد می توانند از آن الهام بگیرند و مهارت های مورد نیاز برای راه اندازی مجموعه ی خود را توسط تصویرگر سرشناس (کلودیا آئوسونیا وپالازیو) با ارائه ی شانزده نمونه از مجموعه هاب کپسولی از آن استخراج کنند.

فشن و شهر(تاوان فشن سریع و آینده ی پوشاک )

انتشارات مشکی

دینا توماس

مترجم: مهرآور مولوی

این کتاب درمورد تجارت کثیف و بی پروا بوده که از انسان و کره ی زمین بهره برداری کرده و این موضوع به دو و نیم قرن پیش و از زمان اختراع دستگاه های بافندگی مکانیکی بر می گردد که از آن طریق سود های انبوه برداشت کنند. 

برده داری، کورکان کار و بیکاری در زندان در زمان های مختلف، از جمله امروزه، همیشه در زنجیره ی تامین صنعت مد و فشن بوده است. در واقع این کتاب گزارش میدانی دینا توماس می باشد.

مبانی طراحی لباس

اثر اعظم عابدینی

این کتاب درمورد هنر و مبانی هنرهای تجسمی، که الفبای زیبا شناسی است می باشد. هنر کوششی ست از طرف هنرمند برای آفرینش و کیفیت ذهن انسان در برابر احساس ها.

Pantone on fashion

A Century of Color in Design

در این کتاب سفر زنده ای داشته باشید به تاریخ غنی رنگ در مد از طریق کمپانی Pantone تا از اقتدار رنگ جهان پیروی کنید.

Pantone یک شرکت با مسولیت محدود است که دفتر مرکزی آن در نیوجرسی می باشد. رنگ های مورد علاقه و ظاهر آنها در طول دهه ها در نوشته ها ظاهر شده و به طور فراوان توسط سکوی مد به تصویر کشیده شده است.

طراحی فیگور و لباس زنانه

انتشارات کتاب آبان

اثر الیزابتا درودی و تیزیانا پاچی

ترجمه: شهلا قاسمیان

درودی و پاچی در طراحی فیگور، سبک خاص خود را دارند. آنها در کارهای خود حالت ها و ویژگی های بدن زن واستفاده از آن را برای طراحی مد و لباس به خوبی نشان می دهند. آنها در تصویر سازی های خود مهارتی کم نظیر و ظرافت و زیبایی های خاصی را اجرا می کنند که می توان آن را در این کتاب مشاهده کرد. متن این کتاب با شرح و تصاویر واضح و روشنی همراه است.

تاریخ لباس

اثر روت ترنر ویل کاکس

مترجم: شیرین بزرگمهر

این کتاب مرجع معتبری در پوشاک مردان، زنان و کودکان جهان از  3000 سال پیش از میلاد تا سال 1958 می باشد و در آن می توان از ویژگی های رداهای مادها و رومی ها، کندیس بنفش پارس ها، نیم تنه های قهوه ای رنگ کرامولی و نیز شنل های فیروزه ای پادشاهان سده های میانی، تا پیراهن های تافته و ارگاندی کریستین دیور و کت دامن های شنل آگاه شد.

این کتاب به لباس های باب روز دوره های تاریخی، تجدید حیات آنها و نیز واژه های مربوط پرداخته و با تصویر هایی واضح به نمایش گذاشته شده است.

Sewing manual skirts and trousers

آیا از پوشیدن یک لباس خسته شده اید؟

در مورد کمد لباس خود با درست کردن لباس های جدید چه نظری دارید؟

این یک کتابچه ی راهنمای خیاطی کاربردی است که تمام مراحل ساخت دامن و شلوار را نشان می دهد. در این کتاب اندازه گیری و در الگوها، همه ی جزییات تصویر و عکس برای هر مرحله توضیح داده شده است. این کتاب شامل هر چیزی است که شما نیاز دارید.

فرهنگ نامه ی تصویری مد

ترجمه : آرزو اسکندری

این کتاب بی شک یکی از کامل ترین منابع در حوزه ی مد است که تیم با تجربه ی مولفان، تمامی نکات لازم برای آگاهی و رشد دانش مخاطبان را جمع آوری کرده اند.

کتابی ساده، آموزنده، قابل حمل و برازنده که تمامی آنچه که از یک کتاب جامع و ارزنده ی مد در نظر داریم را دربر دارد. این کتاب شامل تصاویر و اطلاعات بصری فراوان است و این امکان را میدهد که به سرعت اطلاعات مورد نیاز را جستجو می کند.